۰

بهره برداری از ۴۱ طرح کشاورزی به‌مناسبت دهه فجر در قم

قم نیوز: سرپرست سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: ۴۱ طرح کشاورزی در دهه‌ فجر با اعتبار ۹۲۵ میلیارد ریال به‌بهره‌برداری می‌رسد.
بهره برداری از ۴۱ طرح کشاورزی به‌مناسبت دهه فجر در قم
بهره برداری از ۴۱ طرح کشاورزی به‌مناسبت دهه فجر در قم
به گزارش قم نیوز محمد رضا حاجی‌رضا سرپرست سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: با بهره برداری از ۴۱ طرح در زمینه آب و خاک، تولیدات دامی، شیلات و امور آبزیان، صنایع تبدیلی و غذایی و تولیدات گیاهی برای ۲۶۰ نفر به صورت مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌شود.

او با اشاره به جزییات این طرح‌ها گفت: در زیر بخش آب و خاک ۱۸ طرح با میزان سرمایه گذاری ۱۸۲میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۱۳۴ نفر، درحوزه تولیدات دامی ۱۲ طرح با ۳۳۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی برای ۴۵ نفر و در بخش شیلات و امور آبزیان پنج طرح با سرمایه گذاری ۲۶ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر به‌بهره برداری می‌رسد.

به گفته سرپرست سازمان جهاد کشاورزی قم در زیربخش صنایع تبدیلی و غذایی چهار طرح با سرمایه‌گذاری ۲۰۸ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای ۴۸ نفر و در حوزه تولیدات گیاهی دو طرح با سرمایه گذاری ۱۷۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای ۲۳ نفر افتتاح خواهد شد.

حاجی رضا درادامه با اشاره به این که فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان احصا شده‌است و حضور سرمایه‌گذاران در این بخش تسهیل خواهد شد، گفت: حرکت به سمت کشاورزی تجاری در دستور کار استان است و در این راستا به راهبرد تغییر الگوی کشت، کشاورزی قراردادی و تقویت زنجیره تولید، توجه لازم را خواهیم داشت.

انتهای پیام/ 106
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 102409
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *