۰

عملکرد شهردار قم قابل‌تقدیر بوده و خیراتی برای آخرت است/ توسعه شهر قم متوقف نشود

قم نیوز: آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با سید مرتضی سقائیان‌نژاد با تأکید بر اطلاع‌رسانی از اقدامات شهرداری قم به مردم گفت:ارائه گزارش به مردم برای امید افزایی، یکی از برنامه‌هایی است که باید در اولویت کاری تمام سازمان‌ها قرار گیرد.
عملکرد شهردار قم قابل‌تقدیر بوده و خیراتی برای آخرت است/ توسعه شهر قم متوقف نشود
عملکرد شهردار قم قابل‌تقدیر بوده و خیراتی برای آخرت است/ توسعه شهر قم متوقف نشود
به گزارش قم نیوز آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با شهردار قم با یادآوری تأثیر تبلیغات و فضاسازی شهری در حوزه فرهنگ گفت:یکی از عوامل پیشرفت و تغییر فرهنگ استفاده از پلاکارد‌ها و بنر‌های سطح شهر بوده و از تأثیر آن نمی‌توانیم غافل باشیم، باید در حوزه حجاب و نماز بیش از بیش تبلیغات داشته باشیم، زیرا مردم این فضاسازی‌ها را شبانه‌روز می‌بیند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: برای تبلیغ و امربه‌معروف و نهی از منکر باید از ادبیات مناسب استفاده کرده و بار مثبت و منفی کلمات را در نظر بگیریم تا بتوانیم تأثیر این رهنمود‌های را در تمام ایام سال بیشتر کرده و شهرداری باید اتاق فکری برای حوزه فرهنگ و تبلیغات داشته باشد.

او گفت: استفاده از تبلیغات شهری تأثیرات زیادی در کنترل سایر آسیب‌های اجتماعی داشته و ازنظر روانشناسی تأثیر زیادی دارد، زمانی برای کنترل جمعیت با همین روش توانستند فرهنگ جامعه را تغییر داده و باید از همین روش نیز برای ترویج فرهنگ اسلامی استفاده کنید.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: وجود بزرگ‌ترین حوزه علمیه اسلامی در شهر قم امتیازی است که باید در نظر گرفته شود و همچنین حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران به‌عنوان کانون‌های بزرگ فرهنگی باید به‌خوبی دیده شود و حتی شهر مشهد چنین امتیازاتی ندارد.

مرجع تقلید شیعیان، حضور توریسم مذهبی و علمی را موردتوجه قرارداد و گفت: ما می‌توانیم با برجسته کردن نقاط قوت علمی و فرهنگی شهر قم از تمام دنیا مسافر داشته و شهرداری باید دید جهانی به شهر قم داشته باشد تا همه اقدامات در شأن و جایگاه قم باشد.

او گفت: مراکز تفریحی و گردشگری نیز باید در شأن این شهر باشد، شهرداری می‌تواند با زنده کردن مراکز فرهنگی شهر قم تحولی بزرگی را در این حوزه ایجاد کند، امروز مراکز فرهنگی راکد زیادی در شهر است که ظرفیت زیادی برای کار در حوزه فرهنگ دارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی به پیاده‌راه‌های اجراشده در پیرامون حرم مطهر نیز اشاره کرد و گفت: باید رفت و آمد زائران در این مسیر‌ها تسهیل شود تا تشرف به حرم مطهر راحت‌تر شود، توسعه شهر قم باعث می‌شود شهر قم دیده شود و مردم به تشیع روی بیاورند، باید شهر قم به‌عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی و مرکز علمی تشیع در جهان یکی از پیشرفته‌ترین شهر‌های دنیا باشد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به دوره عملکرد ۷ ساله سید مرتضی سقائیان‌نژاد گفت: خداوند به شما توفیق خدمت در شهر قم را داده و اقدامات زیادی را در چند سال گذشته انجام داده‌اید که قابل‌تقدیر بوده و در آخرت برای شما به‌عنوان خیرات ثبت خواهد شد و بنده برای موفقیت شما دعا کرده و ان‌شاءالله توفیق خدمت بیشتر داشته باشید.

او در پایان بر حل مشکل فرودگاه نیز تأکید کرد و گفت: شهر قم با توجه به جایگاه و حضور زائران و طلاب از تمام دنیا باید فرودگاه داشته و نباید از دنیا عقب باشد و توسعه شهر متوقف شود.انتهای پیام / 106
پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: 104272
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *