۰

معاون جامعه مدرسین: امام جواد(ع) بهترین الگو برای نسل جوان است

قم نیوز: معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام جواد(ع) جوان ترین امامی بود و بهترین الگو برای نسل جوان است، گفت: امام جواد(ع) زمینه غیبت امام زمان(عج) را فراهم کردند.
معاون جامعه مدرسین: امام جواد(ع) بهترین الگو برای نسل جوان است
معاون جامعه مدرسین: امام جواد(ع) بهترین الگو برای نسل جوان است
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام محمد رضا آشتیانی اظهار داشت: امام جواد(ع) زمینه غیبت امام زمان(عج) را فراهم کردند و با توجه به مشکلاتی که در آن دوران وجود داشت این موضوع را به خوبی انجام دادند.

وی با اشاره به اقدامات امام محمد تقی(ع) برای ترویج معارف دینی افزود: امام جواد(ع) نوابی داشتند و آنها معارف دینی را به مردم می رسانند، امام جواد(ع)، امام هادی(ع) و امام عسکری (ع) اگر با درایت زمینه غیبت را فراهم نمی کردند در آینده مشکلات زیادی برای شیعیان ایجاد می شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر شرح حال امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) و امام جواد(ع) را بخوانیم متوجه می شویم با حساب و علم امامتی که خداوند به آنها داده بود مسیر را بخوبی طی کردند تا برای شیعیان مشکلی ایجاد نشود وشرایط در زمان غیبت نیز همان گونه باشد و عقب نشینی نکنند.

آشتیانی با تاکید بر اینکه علم معصومین(ع) خدادادی است، ادامه داد: امام جواد(ع) جوان ترین امامی بود که در سن 7 سالگی به امامت رسیدند و بهترین الگو برای نسل جوان هستند، ائمه معصومین(ع) علم لدنی دارند و این گونه نیست که همانند سایر مردم برای کسب علم تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: علم معصومین و انبیای الهی لدنی و از طریق خداوند به آنها ابلاغ می شود و نیاز به این نیست که برای امامت به سن خاصی برسند و معارف دینی را برای شیعیان تبیین کنند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸
کد مطلب: 105052
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *