دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب : 109731
آیت الله نوری همدانی:

همگان برای حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند

قم نيوز : مرجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان همیشه در صحنه هستند تا به این نظام آسیب برسانند و لازم است همه در مسیر انقلاب و حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند تا توطئه دشمنان خنثی شود.
آیت الله نوری همدانی:همگان برای حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند.
آیت الله نوری همدانی:همگان برای حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند.
به گزارش قم نیوز آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با پدر شهید آرمان علی وردی با اشاره به جایگاه رفیع شهادت در فرهنگ اسلام گفت: در حدیثی از امام صادق (علیه السلام) آمده «فَوْقَ کُلِّ ذِی بِرٍّ بَرٌّ حَتَّی یُقْتَلَ اَلرَّجُلُ فِی سَبِیلِ اَللَّهِ فَإِذَا قُتِلَ فِی سَبِیلِ اَللَّهِ فَلَیْسَ فَوْقَهُ بِرٌّ» بالای نیکی هر نیکوکاری، نیکی است تا آنکه انسان در راه خدا کشته شود، و چون در راه خدا کشته شد دیگر بالای آن نیکی نیست.

آیت الله نوری همدانی در ادامه ضمن تمجید از پدر و مادر شهید، چنین فرزندی را مایه عزت و افتخار دانسته و گفت: شهید شما هم مجاهد بود و هم طلبه؛ به شما و خانواده شما شهادت جوان برومندتان را تبریک عرض می‌کنم و بدانید که شهید در محضر خداوند متعال آنچنان جایگاه والایی دارد که می‌تواند هفتاد تن از خویشاوندان خود را شفاعت نماید و خداوند از ایشان می‌پذیرد.

وی در این دیدار دفاع از انقلاب و اسلام را توفیق دانسته و افزود: دشمنان همیشه در صحنه هستند تا به این نظام آسیب برسانند و لازم است همه در مسیر انقلاب و حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند تا توطئه دشمنان خنثی شود.

آیت الله نوری همدانی در ادامه بیان داشت: آرزوی همه ائمه اطهار (علیهم السلام) و علمای بزرگ ما، مرگ همراه با شهادت بوده است؛ لذا حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) در نامه‌ای خطاب به مالک اشتر از خداوند می‌خواهد که زندگی خود و مالک ختم به شهادت شود و همچنین امام سجاد (علیه السلام) در صحیفه سجادیه آرزوی شهادت دارد.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdcip3azzt1auy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما