چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب : 52024
منبع : خبرگزاری فارس
مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی:

وضعیت کتابخوانی در ایران مطلوب نیست

قم نيوز : قم نیوز: مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی با اشاره به اینکه بر اساس نقل برخی از مدیران سرانه مطالعه کتاب در ایران بسیار پایین است، گفت: گاهی از دو دقیقه در سال سخن گفته می‌شود به همین علت باید بگوییم که وضعیت کتابخوانی در ایران مطلوب نیست.
وضعیت کتابخوانی در ایران مطلوب نیست
وضعیت کتابخوانی در ایران مطلوب نیست
به گزارش قم نیوز، سید باقر میرعبدالهی در آیین اختتامیه مرحله استانی هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی که در سالن همایش‌های کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی بهانه‌ای برای ایجاد لرزش در تالاب کتاب نخوانی است تا مردم ایران اسلامی که ارادت ویژه به ائمه اطهار(ع) دارند به سمت کتاب و کتاب‌خوانی سوق داده شوند و ارادت خود نسبت به این خاندان را در حوزه اثر مکتوب نیز به نمایش گذارند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس نقل برخی از مدیران سرانه مطالعه کتاب در ایران بسیار پایین است، اظهار کرد: گاهی از دو دقیقه در سال سخن گفته می‌شود به همین علت باید بگوییم که وضعیت کتابخوانی در ایران مطلوب نیست.

مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از امام رضا(ع) به عنوان سلطان سخن نام برد و تصریح کرد:‌ امام رضا(ع) و خواهران  گرامی ایشان همانند آفتاب درخشان در کشور اسلامی ایران در حال درخشش هستند.

وی از دست‌اندرکاران برگزاری هفتمین جشنواره ملی کتابخانوانی رضوی تقدیر کرد و گفت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، آستان مقدس حضرت معصومه(س)، صدا و سیمای مرکز قم و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم در راستای برگزاری این جشنوراه در سطح استان مشارکت مطلوبی داشته‌اند.

میرعبدالهی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی باید توسط همگان مورد توجه قرار گیرد، مطرح کرد: امیدواریم بتوانیم جامعه را به سمتی حرکت دهیم که سرانه مطالعه کتاب به شیوه مطلوبی افزایش یابد.

انتهای پیام/137
https://qomnews.ir/vdcc0xqp.2bqii8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

محسن
سلام، ممنون از اطلاع رسانی شما
سامانه مسابقات آنلاین کتابخوانی campiran.ir هم یه سر بزنید، سازمان ها و شرکت های مختلف که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی فعالیت می کنند در سامانه کمپ ایران مسابقه آنلاین کتابخوانی برگزار می کنند.
تشکر