۰

شهرک پرورش ماهیان زینتی با ظرفیت ۲۰ میلیون قطعه در قم احداث می‌شود

قم نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: شهرک پرورش ماهیان زینتی با ظرفیت سالیانه ۲۰ میلیون قطعه در قم احداث می‌شود.
شهرک پرورش ماهیان زینتی با ظرفیت ۲۰ میلیون قطعه در قم احداث می‌شود
شهرک پرورش ماهیان زینتی با ظرفیت ۲۰ میلیون قطعه در قم احداث می‌شود
به گزارش قم نیوز عباس پورمیدانی اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های آبیاری وضعیت خوبی داریم اما دو مشکل اساسی در مسیر وجود دارد که باید رفع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم افزود: به‌تازگی احداث پمپاژهای ثانویه ممنوع و به‌این‌علت سامانه‌ها دچار کندی پیشرفت شده است، از طرفی گرانی تجهیزات و امکانات، کشاورزان را در ایجاد سیستم آبیاری بی‌انگیزه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در ایجاد گلخانه در سطح استان، استقبال خوب بوده و دو گلخانه 5 و 10 هکتاری امسال به سرانجام می‌رسد هرچند نسبت به کشور در ایجاد گلخانه عقب هستیم.

پورمیدانی در مورد ایجاد پرورش واحد تیلاپیا عنوان کرد: استخر و باغ توسط سرمایه‌گذار خریداری‌شده و اقدامات اولیه را انجام داده است، اما نیازمند 51 میلیارد تومان سرمایه در توسعه کار هستیم و به دلیل عدم تأمین این مبلغ، پروژه متوقف‌شده است.

وی در مورد دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: شهرک پرورش ماهیان زینتی با ظرفیت سالیانه 20 میلیون قطعه در قم احداث می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: بااینکه پروژه تا سال 1401 فرصت دارد اما با مشکلی جدی مواجه شده‌ایم که ممکن است محل اجرای طرح را جابه‌جا کنیم.

وی بیان کرد: مشکل مهم این طرح این است که شخصی با گرفتن سند تک‌برگ برای زمین، خود را شریک دولت کرده است و این شخص برای صدور سند مالکیت رضایت نمی‌دهد و این طرح چند سال دچار وقفه شده است.

پورمیدانی خاطرنشان کرد: در جهت برون‌رفت از این دغدغه، از اراضی ملی مکانی را انتخاب کرده‌ایم تا این طرح را به آنجا منتقل کنیم و چاه آبی را نیز برای اجرای پروژه تعریف شد.

انتهای پیام/ 106
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 94296
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *