قم نيوز : قم نیوز: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید شیعیان در قم، انتشار مقاله موهن در روزنامه بهار نسبت به مقدسات دینی را محکوم کرد و گفت: چرا باید در یک کشور اسلامی یک روزنامه به خود اجازه دهد و جرات جسارت و توهین به مقدسات، غدیر و امامت و ولایت را پیدا کند.
ابراز تاسف آیت الله نوری همدانی از انتشار مقاله موهن در روزنامه بهار
به گزارش قم نیوز، آیت الله حسین نوری همدانی روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان اینکه هر کس در هر رشته ای تخصص دارد باید در همان رشته اظهار نظر کند، افزود:‌ در مسائل دینی نیز باید متخصصان آن اظهار نظر کنند نه این که فردی که چند کلاس درس خوانده به خود اجازه دهد این کار را انجام دهد.
 
این مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: تخصص در احکام دین کار ساده ای نیست از این رو هر فردی نباید به خود اجازه دهد در این عرصه قلم فرسایی کند.
 
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه حضرت علی(ع) برای معرفی اسلام زحمات و مرارت های بسیاری متحمل شده است، افزود: تمام اینها در طول تاریخ ثبت و ضبط است؛ این فرد که اطلاعی از این مسائل ندارد و عقیده درستی هم ندارد چرا این گونه مسائل را بیان می کند؟
 
معظم له، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام محرم الحرام و فرصت تبلیغی طلاب و روحانیان، گفت: هر فردی که در خود توانایی لازم را می بیند باید در ایام محرم به تبلیغ دین بپردازد و وظیفه خود را به درستی انجام دهد.
 
آیت الله نوری همدانی در توصیه به مبلغان اعزامی تاکید کرد:  باید پیام مکتب عاشورا و امام حسین(ع) را که دارای درس های بسیار است را برای مردم به ویژه نسل جوان تبیین کنیم چرا که انقلاب اسلامی ایران نیز نشات گرفته از عاشورا است.
 
وی ادامه داد: مبلغان باید در کنار این مسائل فرهنگ انقلاب و دستاوردهای آن را برای مردم تبیین کنند چرا که امر به معروف و نهی از منکر را پیام مهم عاشورا و یکی از علل اصلی قیام امام حسین(ع) می باشد.
 
استاد عالی حوزه علمیه قم، گفت: آماده نگه داشتن مردم برای حراست از انقلاب را وظیفه دیگر مبلغان دانست و گفت: منابر و روضه ها باید متاثر از فرهنگ انقلاب که همان فرهنگ اسلام است باشد.
 
آیت الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود، با تاکید بر حل مشکلات مردم از سوی دولتمردان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز بر شکل گیری حماسه اقتصادی و رفع مشکلات اقتصادی توصیه و تاکید می کنند.
 
معظم له با بیان اینکه هر دولتی که از مردم پشتیبانی می کند مقاوم است، گفت: حمایت مردم از دولت فعلی لازم است تا بتوانند مشکلات را رفع کنند.
 
انتهاي پیام/125
https://qomnews.ir/vdccpiqs.2bqeo8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما